Prague catering

Language EN

Černá Labuť – Art & Event Galery

Nový, unikátní, multifunkční prostor galerie v centru Prahy nabízí architektonický a technicky důmyslný interiér. Černá Labuť je atraktivní lokací pro Vaše firemní eventy, soukromé akce, svatby, galavečeře, rauty, cocktaily, grilování na terase, konference a mnoho dalších společenských akcí. Černá Labuť též nabízí perfektní zázemí pro výstavy a prezentace předních umělců.

Černá Labuť – pronájem prostor

Máte zájem o více informací o pronájmu prostor Černé Labuti a možnostech cateringové akce? Prague catering – Váš spolehlivý a kreativní cateringový partner – kontakt.

Černá Labuť fotogalerie

Černá Labuť Art & Event Galery | Catering PrahaČerná Labuť Art & Event Galery | Catering PrahaČerná Labuť Art & Event Galery | Catering PrahaČerná Labuť Art & Event Galery | Catering PrahaČerná Labuť Art & Event Galery | Catering PrahaČerná Labuť Art & Event Galery | Catering PrahaČerná Labuť Art & Event Galery | Catering PrahaČerná Labuť Art & Event Galery | Catering Praha

Historie Černé Labuti

Na místě dnešní moderní stavby stával původně menší domek, ve kterém sídlilo řeznictví a v prvním patře restaurace. Ve 30. letech 20. století si jej pronajala Židovská obec a zřídila zde košer jídelnu a divadelní sál, kde účinkoval židovský kabaret. Po převratu v roce 1948 v 1. patře ještě krátce fungovala restaurace, pak však byla znárodněna a majitel budovy Karel Jeřábek byl zatčen a na osmnáct měsíců poslán do tábora nucených prací. Dům od té doby chátral. Protože restaurace nebyla rentabilní, byla uzavřena a místnosti v přízemí a později i prvním patře získalo Divadlo E. F. Buriana pro své kanceláře a výrobní dílny. Střídavě se uvažovalo o důkladné rekonstrukci, na kterou však divadlo nemělo peníze, nebo také o demolici domu. Prakticky užíván byl pouze uliční trakt, do zadní části budovy byl z havarijních důvodů vstup zakázán. Po revoluci se zchátralý dům v restituci vrátil rodině Jeřábkových a ti jej prodali současným vlastníkům.


Kontaktujte nás

[544]