Prague catering

Language EN

Velkopřevorský palác

Pro své klidné setkání byste těžko hledali lepší místo. Budova velkopřevorství se nachází stranou turistického ruchu v těsném sousedství pražské Kampy.

Navíc zde nejste vázáni pouze na vnitřní prostory paláce. Palácová zahrada přímo vybízí k uspořádání zahradní slavnosti, grilování nebo rautu. Občerstvení na čerstvém vzduchu však Vaši hosté ocení i během konference. Coffeebreaky mohou být připraveny a servírovány v zahradě.

Neméně oblíbené zde jsou i svatby a svatební hostiny, přičemž obřad je možno uspořádat v přilehlém kostele Panny Marie, který byl založen společně s Velkopřevorstvím.

Kapacita a pronájem Velkopřevorského paláce

Velkopřevorský palác nabízí Rytířský sál (raut pro 120 osob, banket pro 100 osob, školní uspořádání pro 100 osob), Růžový salonek (raut pro 50 osob, banket pro 30 osob, školní uspořádání pro 20 osob), Salla Terrenu (raut pro 90 osob, banket pro 70 osob) a zahradu (raut pro 160 osob).

Máte zájem o více informací o pronájmu Velkopřevorského paláce a možnostech cateringové akce? Prague catering – Váš spolehlivý a kreativní cateringový partner – kontakt.

Velkopřevorský palác fotogalerie

Velkopřevorský palácVelkopřevorský palácVelkopřevorský palácVelkopřevorský palácVelkopřevorský palácVelkopřevorský palác zahrada

Velkopřevorský palác – historie

Ve Velkopřevorském paláci sídlí nejvyšší český představený Suverenního rytířského řádu sv. Jana Jerusalemského z Rhodu a Malty, neboli johanitů – maltézských rytířů. Spolu se sousedním kostelem Panny Marie, zvaným „pod řetězem na konci mostu“, byl založen po návratu českých rytířů z II.křížové výpravy kolem roku 1180 jako pevnostní dvorec. Připravoval české rytíře k ochraně křesťanství před islámem a k osvobození Svaté země. Zároveň sloužil jako špitál k plnění druhého poslání řádu, spočívajícího v charitě a péči o raněné a nemocné.
p<>. Za více než 800 let existence vystřídal vzhled paláce všechny hlavní slohy. Stavba byla započata ve 12. století v románském stavebním slohu, rozšiřována v gotice po roce 1420 a znovu po roce 1530.Důkladnou přestavbu podstoupila po roce 1610 v renesančním slohu a nakonec v baroku po roce 1725.
p<>. Reprezentační částí je „piano nobile“ s komnatami velkopřevora a hlavně Rytířský sál, kde zasedala komenda maltézských rytířů. Ve všech prostorách jsou rozvěšeny vzácné obrazy, hlavně českých, německých a italských barokních mistrů.
p<>. České velkopřevorství je nejstarším johanitským velkopřevorstvím vůbec. Stejně jako v jeho osmisetleté historii zde sídlí český velkopřevor maltézského řádu se svou administrativou i dnes.


Kontaktujte nás

[141]