Prague catering

Language EN

Obecní dům Praha

Národní kulturní památka Obecní dům patří k nejvýznamnějším secesním stavbám v Praze. Nachází se v samotném centru Prahy, v těsném sousedství Prašné brány. Od samotného počátku je Obecní dům objektem multifunkčním. Sály a salonky jsou využívány pro pořádání kongresů, konferencí, koncertů, plesů, módních přehlídek. Širší veřejnosti jsou přístupny pouze formou komentovaných prohlídek.

Francouzská restaurace v Obecním domě nabízí bezkonkurenční a originální nabídku v oblasti cateringových služeb. Pro recepce, bankety, koktejly, firemní a privátní party či galavečeře Vám zajistíme pronájem exkluzivních prostor Obecního domu včetně slavnostní květinové výzdoby a doplňkových služeb.

Francouzská restaurace je dodavatelem cateringových služeb prezidenta České republiky. Jejími klienty jsou nejvýznamnější osobnosti nejen domácí, ale i světové společenské, kulturní i politické sféry.

V případě zájmu o rezervaci nás prosím kontaktujte.

Obecní dům fotogalerie

Obecní dům Praha | Smetanova síňObecní dům Praha | CukrárnaObecní dům Praha | Smetanova síňObecní dům Praha | Smetanova síňObecní dům Praha | Palackého sálObecní dům | Grégrův sál

Obecní dům a trocha historie

Obecní dům (původním názvem Reprezentační dům hlavního města Prahy) je jedna z nejznámějších secesních staveb v Praze, jež stojí na náměstí Republiky, v sousedství Prašné brány naproti domu U Hybernů. Slouží především reprezentačním účelům.

Na místě dnešního Obecního domu stála původně rezidence českých králů, Králův dvůr. Tento komplex nechal vybudovat kolem roku 1380 Václav IV.; sloužil jako sídlo panovníků v letech 1383–1484. Kromě paláce zahrnoval i domy pro dvořany, lázně, lvinec a zahradu. Po Václavu IV. zde sídlil jeho bratr Zikmund Lucemburský, jeho zeť Albrecht II. Habsburský, Ladislav Pohrobek, Jiří z Poděbrad a Vladislav Jagellonský, který ze Starého Města přesídlil zpět na Pražský hrad. Do dnešní doby se z Královského paláce zachoval jen název přilehlé ulice Královodvorská a průchod do Prašné brány v Celetné ulici. Protože z Královského paláce vycházely korunovační průvody českých králů, nachází se Obecní dům vlastně na počátku tzv. Královské cesty. Areál byl později využíván k různým účelům, když byl využíván jako seminář, byl v areálu také postaven kostel sv. Vojtěcha. V letech 1902 – 1903 byly všechny budovy v areálu včetně kostela zbořeny.

Obecní dům vstoupil dvakrát do historie československé státnosti: 28. října 1918 zde byla vyhlášena samostatnost Československa a v listopadu 1989 zde proběhla první setkání komunistické vlády s představiteli Občanského fóra v čele s Václavem Havlem. Dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí v letech 1994–1997. Čerpáno z Wikipedie.cz


Kontaktujte nás

[40]